MOBİLYA

Evlerimiz, günün tüm stresini alması için gittiğimiz alanlardır. Bu yüzden dekorasyonlar bizi huzura kavuşturacak bir şekilde olmalı ve dizayn edilmelidir. Evlerimize aldığımız her eşya şüphesiz bizi çok mutlu eder. Kocaman bir koltuk takımından tutun da küçücük bir sehpaya kadar özenle mobilya seçeriz. Yeni evleniyor veya eskiyen eşyalarımızı değiştiriyorsak bir eşya alışverişine çıkarız. Mağaza vitrininden ya da sosyal medya hesaplarımızdan gördüğümüz eşyalara kavuşmanın zamanı geldiğinde en güzeline seçmeye gayret ederiz. Evimize en uygun eşyaları seçmek için mağaza arayışına başlarız.

Mobilya, evlerimizde ve işyerlerimizde bulunan, ağaçtan yapılma eşyaların bütünüdür. Örneğin, evlerimizde oturduğumuz koltuk takımları, yemek yediğimiz masalar, kitaplarımızı koyduğumuz kitaplıklar.. Yeni bir ev kurduğumuzda veya yeni bir işyeri açtığımızda ilk yapacağımız oraya yeni eşyalar almak olur. Hangi köşeye neyin yakışacağının kararını verdikten sonra model araştırmasına geçeriz. Günümüzde ev dekorasyonuna verilen önemin artmasıyla birlikte, eşyalara da büyük önem verilmeye başlandı. Bu yüzden birçok model karşımıza çıkmaya başladı. Her zevke ve her eve uygun üretimi yapılan bu eşyalar, insanları memnun ediyor. Bir mağazaya girdiğimizde gördüğümüz bir çok çeşit arasından seçim yapmak için bazı kriterler öne çıkıyor.

Eşya alışverişi sırasında önce çıkan kriterlerden biri, seçilen eşyanın hangi malzemeden üretildiğidir. Bu eşyaların imalatında pek çok ağaç çeşidi kullanılmaktadır. Huş ağacı, ceviz ağacı, gürgen ağacı, meşe ağacı gibi ağaç türleri imalat için kullanılıyor. Her birinin farklı özelliği bulunduğu için tek bir ağaç kullanılması yerine aralarından en uygunu seçiliyor. Örneğin, koltuk takımı üreten veya satan bir mağazaya gidip, ürünün malzemesini sorduğunuzda alacağınız cevap çoğunlukla gürgen ağacıdır. Gürgen ağacının dayanıklı bir ağaç türü olması sayesinde koltuk takımı üretiminde kullanılır. Eşya seçimindeki diğer kriterler ise, evimize sığabilmesi için sorulan eşyanın boyutlarıdır. Fiyat konusu da önem verilen kriterlerden biridir. Eşyaların bu denli artmasıyla her bütçeye uygun olanını bulmak kolaylaşmıştır.

Mobilya seçimi yaparken, mağazaya gitmeden tüm ürünlerini görebileceğiniz Esiteler.com hizmetinize açılmıştır. Ankara’nın kalbi olan Siteler’e uğramadan sayfamızı ziyaret edin. Ürün tarzını ve beğendiğiniz ürünleri görebileceğiniz firmaları kafanızda belirledikten sonra aradığınız mobilyaları seçmek çok daha kolay olacaktır.

Ana Menü